TÁMOP 2011/2012

TÁMOP-3.1.4-08/2-2009-0148

„Kompetencia alapú oktatás, bevezetése Miskolc Megyei Jogú Város nyolc intézményében”

- Bevont osztályok, megvalósító pedagógusok

KARÁCSONYI ÜNNEPKÖR

1. december

HÁROM HETET MEGHALADÓ PROJEKT

Az idei projektünk témája a karácsonyi ünnepkör volt.
A projekt célja, hogy tanulóink ismeretszerzése ne a már megszokott módon, hagyományos keretek között történjen.
A korábbi években alkalmazott szerkezetét megtartottuk a programnak, amelyben első héten az irodalomé és a zenéé a főszerep. A téma sajátosságából adódóan elsősorban a gyerekek élményeire voltunk kíváncsiak. Szóbeli beszámolót követően a felsősök fogalmazást készítettek a legszebb karácsonyukról.
Tanulóink szeretnek énekelni, ezért örömmel daloltak énekórán. Az 5.a és a 6.a osztály a projektzáró rendezvényen be is mutatták a tanult dalokat.
Mikulástúrán kb. 60 fő vett részt, itt nemcsak a gyerekeket, hanem a szülőket is sikerült aktivizálni.
Népek karácsonya címmel az 5.a ;6.a ;7. és 8. osztály készített PPT bemutatót ,amelyet a záró rendezvényünkön tekinthettek meg a többiek. A gyerekek nagy érdeklődéssel figyelték a diákat.
Karácsonyfadíszek készítése a rajz- és a technikaórák feladata volt, a kézműveskedés az egyik olyan terület, amelyben örömmel vesznek részt tanulóink. Iskolánk fenyőfáját az általuk készített díszekkel öltöztették fel. Tantermeiket csodálatosan feldíszítették, szinte versengtek, hogy melyik osztály az ügyesebb.
Jókat nevettünk a tréfás karácsonyi váltón, amelyen nem csak a versenyzők, hanem a nézők is jól érezték magukat.
Az alsósok, mint minden évben, most is felszálltak a Mikulásvonatra és találkozhattak kedvenc mesehőseikkel.
A felsős lányok mézeskalácsot sütöttek, nagy lelkesedéssel készítették el a finom süteményeket.
A legkisebbek bábszínházba mentek.
Az iskolaotthonosok karácsonyi játszóháza.

Csohányné Gácsi Edit