Kreta bu2  kreta e ugyint  fb oldal  

A Tudásért Alapítvány

A Bulgárföldi Általános Iskola Alapítványa

A Bulgárföldi Általános Iskola "A Tudásért Alapítvány"-ának adószáma: 18406511-1-05.

Kérjük, támogasson minket adója 1%-ával! Köszönjük!

 

Vissza a főoldalra

Elérhetőségek

Elérhetőségek

Iskolánk címe:

Bulgárföldi Általános Iskola, Miskolc 3534, Fazola u. 2.

Iskolánk telefonszámai:
titkárság: 46/530-534
gazdasági iroda: 46/530-535

 Iskolánk e-mail címe: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.


Az elektronikus napló következő linken elérhető:

Bulgárföldi Általános Iskola:

https://bulgarfoldi.e-kreta.hu

 

 

Vissza a főoldalra

Tanáraink, munkatársaink

 

Iskolavezetés
 
Mohr Rita Katalin - intézményvezető
Csacsovszky Viktória - intézményvezető-helyettes
Szilágyiné Sipos Ilona – intézményvezető-helyettes
 
 
Bulgárföldi Általános Iskola
 
Pedagógusok névsora
 
Bauer Ilona Katalin
Berta Zsóka
Boncsér Gábor
Csacsovszky Viktória
Dévai György László
Dojcsák Lászlóné
Domby Edit
Gyöngyösiné Koppány Judit
Hernádi Karolina
Ketzer-Szabó Dalma
Király Lászlóné
Kismartoni Zoltán Miklósné
Kiss Virág
Kökényesi Istvánné
Laboda Péter
Lakatos-Széplaki Rita
Lőrincz Andrea
Marosi Zoltánné
Mohr Rita Katalin
Nagy Jánosné
Nagy Timóteus
Oláhné Kovács Edit
Papp Katalin
Pelyhéné György Zsuzsanna
Riespler Roland
Szabó Árpád Lászlóné
Szabóné Szegő Judit
Szaladnya Roland
Szewczuk Anna
Szilágyiné Sipos Ilona Valéria
Szin Csilla
Szucskóné János Zita
Tóth Beáta
Tuba Attiláné
 
Óraadók:
 
Csohányné Gácsi Edit Irén
Doszpoly Gábor
Fazekas-Bajáky Anita
Hegymegi-Kiss Gábor
Korbély Szilárd
 

Nevelő-oktató munkát közvetlenül segítők:
 
Galvács Szilvia  - iskolatitkár
Novák Laura  - iskolatitkár
Lippai Szabolcsné - gyermek- és ifjúságvédelmi felelős
Bacsó Edina - pedagógiai asszisztens
Lőke Zoltán - pedagógiai asszisztens
Mező Szilvia - pedagógiai asszisztens
Lestál Péterné - pedagógiai asszisztens
Szilágyi Virginia - pedagógiai asszisztens
Sándor Tibor - rendszergazda
 
 
Technikai dolgozók
 
Horváth Károlyné - kisegítő dolgozó
Szikszainé Antal Judit  kisegítő dolgozó
Halas Tímea  - kisegítő dolgozó
Szabó Gyula - karbantartó
Oravecz-Blaskó Nikoletta  - ügyviteli alkalmazott
Tiszáné Wicha Krisztina - portás
Cselényi László - karbantartó
Szalóki Jánosné - kisegítő dolgozó
Gubáné Szamkó Tünde - kisegítő dolgozó
Taksár István - portás
 
 

 

Vissza a főoldalra

Iskolánkról

Bulgárföldi Általános Iskola

Kép nagyítása

A múlt

Iskolánk 1968-ban kezdte meg működését. Ekkor a 39. sz. Általános Iskola nevet kapta, majd 1993-ban a településrész nevét vette fel, ekkor lett Bulgárföldi Általános Iskola. Az iskola a bulgárföldi lakótelep szívében, a DVTK Stadionnal szemben lévő bérházak között, tömegközlekedéssel is jól megközelíthető helyen található.

A következő lényeges váltás 2001-ben történt, mikor az iskola csatlakozott a két tanítási nyelvű iskolák táborához. Akkortól a Bulgárföldi Általános és Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Iskolaként működött.

2004-től a fenntartói rendelkezések figyelembe vételével a Bulgárföldi Általános és Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola bázisiskolaként üzemelt, tagiskolái az Erenyői Iskola és a Kuti István Iskola.

Miskolc Város Megyei Jogú Közgyűlése 2007 júniusában jogutóddal megszüntette –többek közt- a perecesi Kuti István Iskolát, melynek tanulóifjúsága a Bulgárföldi Általános és Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Iskolában, illetve az Erenyői Tagiskolában került elhelyezésre. A 2007/2008-as tanévet -a perecesi Kuti István Tagiskola megszűnése után-jogutódként együtt az Erenyői Tagiskolával, új kollégákkal és tanulóifjúsággal kezdtük. Ez mindenképp az egyik komoly, meghatározó fordulópont volt az iskola életében.

2012-től a 20/2012 EMMI rendeletnek megfelelően az iskola neve ismét Bulgárföldi Általános Iskola, a tagiskola a Bulgárföldi Általános Iskola Erenyői Tagiskolája lett.

2013-tól az addigi önkormányzati fenntartást az állami fenntartás váltotta fel, a működtetési feladatok továbbra is az önkormányzat (a Miskolci Közintézmény-működtető Központ) irányítása alá tartoztak. 2017-től a működtetést is a Miskolci Tankerületi Központ látja el.

2022/2023-as tanévben fenntartói döntés alapján a tagiskola működése szünetelt, ennek megfelelően az oktató-nevelő munka Bulgárföldön folyt. Ezzel egyidőben a szülők nyilatkozata és kérése alapján, a két tanítási nyelvű képzésben tanulók is általános tantervű képzésben részesülnek a továbbiakban.

 

A jelen

 

Iskolánkban az oktatás egy feladatellátási helyen történik. Jelenleg a 8 évfolyamon, 22 oktatási helyiségben tanulnak diákjaink, évfolyamonként 2 osztályban. Iskolánkban általános tantervű képzés folyik. Tanulóink főként Lyukóbányából és Perecesről, elenyésző számban a Bulgárföldi lakótelepről kerülnek ki.

 

Célunk, hogy tanítványaink alapkészségeit fejlesszük, korszerű, a mindennapi életben hasznosítható tudást szerezzenek, az egyéni tanulás módszertanát megtanulják, a gyermeki személyiség fejlődését tartsuk szem előtt. Osztályközösségeinket a gyermekközpontúság jellemezze, az egymás iránti toleranciájuk, a munkához való hozzáállásuk fejlődjön, a kitartás és kötelességtudatuk kialakuljon.

 

Munkánk során egyre nagyobb hangsúlyt kap az oktatás mellett a nevelés. Sikere elsősorban egy folyamatos, következetes, összefogásra épülő, egységes elvárások alapján működő pedagógiai tevékenységtől függ.

A tanítók nevelő munkáját nagyban segítik a napközis nevelők.

Nagy kihívás a jövő iskoláinak: az értékválsággal küzdő társadalmi viszonyok között a gyermekekből pozitív értéket követő és közvetítő együttműködni képes embereket nevelni. Ezek a hatások különösen felerősödve jelentkeznek a felső tagozatos tanulók körében és állítják nehézség elé a tanárokat.

A negatív hatások és magatartási minták hatásának csökkentése, a pozitív minták megerősítése közül a legfontosabb a szociális kompetenciák erősítése, fejlesztése.

Tanítványaink nevelésében nagy szerepet szánunk az érdeklődési körüknek megfelelő szakköröknek-, sport- és művészeti foglalkozásoknak.

A kompetencia alapú oktatáson az ismereteken alapuló, de a képességek, készségek fejlesztését, az alkalmazni képes tudást középpontba helyező oktatást értjük. Ez a tudás alapozza meg az egész életen át tartó tanulást, ez teszi képessé az egyént életcéljai megvalósítására, a változó körülményekhez való alkalmazkodásra.

Előtérbe helyezzük a kooperatív módszereket, az új tanulásszervezési eljárásokat.

 

 

Alapítvány

Kérjük, hogy adójának 1%-ával támogassa iskolánk alapítványát!

Tudásért Alapítvány
Adószám: 18406511-1-05

"Az alapítvány célja a Bulgárföldi Általános Iskolában folyó oktató-nevelő munka folyamatos megújítása, színvonalának emelése, a diákok, tanárok önálló kezdeményezéseinek támogatása, és ennek megfelelően tevékenységi körei közé tartozik:

 

- a nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés,

- a gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet,

- sport.

 

Az alapítók remélik, hogy kezdeményezésük csatlakozásra serkenti Miskolc város gazdálkodó szervezeteit, az iskola volt diákjait, a szülőket, és ily módon hasznosan járul hozzá a gyerekek tudásának és kultúrájának fejlesztéséhez, a jövő generáció neveléséhez.